6. 9. 2016

Lepší parkování pro rezidenty, méně aut v ulicích.

Zaváděním zón plní SZ jeden ze svých slibů. Zóny zlepšují parkování rezidentů, omezují dojíždějící. Veřejný prostor Prahy je omezený, zóny zpoplatňují jeho užívání. Cílem je méně parkujících aut, zabírajících veřejný prostor, zejména těch aut, které zde odloží ti, co pokračující MHD do centra.

Výhodou je souběžné zlepšení místní úpravy komunikací, zjednoznačnění, kde se parkovat smí a kde ne. Správně vyznačené parkování umožní zvýšit bezpečnost a zklidnit dopravu a zlepšit podmínky pro chodce. S parkovací zónou přichází do řady vedlejších ulic systém Zóna 30 km/h. Výnosy z parkovací zóny umožní více investovat do zlepšení parkovacích možností.

Předpokládá se, že zhruba po půl roce proběhne vyhodnocení fungování zón a bude prostor pro úpravy rozsahu vyznačených zón. Pokud tedy nebudete se způsobem vyznačení zón spokojeni, má smysl ozvat se radnici MČ.

Je třeba vedle sebe naskládat zeleň, chodníky, předzahrádky a auta. Téměř všechna využití veřejného prostoru jsou občanům prospěšnější než bezplatné parkování aut. Platbu za parkování = zabírání veřejného prostoru považujeme za dobrou cestu pro narovnání vztahu auta a ostatních občanů.

Zóny jsou součástí naší širší snahy. Zelení prosadily zlevnění ročního jízdného na MHD. Podporujeme rozvoj příměstské dopravy, rozšíření záchytných parkovišť, lepší podmínky spojení MHD do centra i se středočeským krajem. Podporujeme lokální vybavenost, půjčování či sdílení aut, kola a motorky. Cílem je město, kde nebudete vlastní auto potřebovat.