Hanka se o politiku Prahy 8 začala zajímat v roce 2012 kvůli přístupu radnice k hazardu a netransparentnímu výběru stavby nové radnice na Palmovce. Iniciovala konání referenda o hazardu na Praze 8 a zorganizovala několik veřejných debat. V roce 2014 byla poprvé zvolena zastupitelkou Prahy 8, podruhé v roce 2018. Hanku zajímají zejména témata spojená se zelení ve městě, veřejným prostorem, dále cirkulární ekonomika, digitalizace a smart cities. Komunitní zahrady, spolkové obchody, oživení prázdných domů, re-use centra jsou projekty, která vám Hanka ráda pomůže v Praze rozjet.

Mezi lety 2017-2018 působila jako neuvolněná radní a měla na starosti grantovou politiku pro sport, veřejný prostor a občanské aktivity. Za působení Zelených byla grantová oblast Prahy 8 rozšířena o granty pro zvelebení veřejného prostoru, tzv. mikrogranty. Byly to granty pro SVJ, spolky či jiné skupiny na sázení květinových záhonů, zakládání zahrad, výmalbu her na chodník, výsadbu ovocných keřů apod. Tyto granty byly v roce 2018 bohužel zrušeny. V roce 2018 Hanka realizovala pilotní projekt Spolu8bio, v rámci kterého se na území osmičky umístilo několik komunitních kompostérů. Na Palmovce Hanka pomáhá místním založit komunitní zahradu Palmovka, která se připravuje a měla by být hotová v brzké budoucnosti.

Ve volném čase se věnuje řadě dobrovolnických aktivit v oblasti životního prostředí a lidských práv. Má za sebou práci v domově pro seniory Sue Ryder a v Životě 90 v rámci dobrovolnického programu přátelských návštěv seniorů, podílela se na organizaci filmového festivalu Jeden svět, pomáhá jako osobní asistentka mladé ženě na vozíku či se angažovala v oživení prázdného domu v ulici Za Poříčskou bránou. Rozhovor s Hankou nejen o politice si můžete přečíst na webu Material Times. Hanka založila spolek Praha cirkulární, který pořádal dvě konference na téma re-use center a v roce 2022 zorganizovala inspirační exkurzi pro pražské politiky a úředníky do Vídně, které je mekkou re-use politiky.

V Praze 8 žije 18 let, nejdříve na Palmovce a nyní v Karlíně, kde pracuje jako předsedkyně SVJ. Profesně se věnuje datové analýze. Vystudovala numerickou matematiku na MFF UK a operační výzkum na VŠE. Od toho se vyvíjí její zájem o digitalizaci ve městě. Digitalizaci ani smart cities ale nechápe jako primárně technologickou záležitost. Z větší části to pro ni znamená komunikaci, participaci a zjednodušování, technologie je až na konci. Ráda by Praze zavedla oddělení pro komunikaci, aby lidé dostávali do mailů relevantní informace, které je zajímají. Například o opravách týkajících se jejich ulice, ale i informace z úřední desky, informace pro výbory SVJ o dotacích atd. Zkrátka komunikace ušitá na míru.