18. 6. 2014

Hájemství modrého kmotra Martina Cibulky v Praze 8 i tentokrát odolalo náporu opozice a občanů, kteří požadují, aby se městská část zbavila všech heren a kasín. V rámci hlasování ani nepřipustili diskuzi o tomto bodu, který navrhla opozice složená ze zelených, sociálních demokratů a ANO.

“Koalice, kterou tvoří ODS, TOP 09 a Suverenita s podporou komunistů si nevzala dobrý příklad z Prahy 7. Tam zastupitelé nedávno nulovou toleranci k hazardu schválili. V nedávném referendu přes 95 % hlasujících hazard v ulicích a rizika s ním spojená odmítli,” řekl Petr Vilgus, předseda zastupitelského klubu Strany zelených v Praze 8.

“Praha 8 zůstává místem s nejvyšším počtem heren v celé metropoli. Problematické jevy spojené s hazardem – pouliční kriminalita nebo prodej drog – naopak narůstají souběžně s tím, jak se jiné městské části heren a kasín zbavují. Koalice však je k těmto rizikům slepá. Jak se na tuto zabejčilost dívá šéf pražské ODS Humplík, primátor za TOP 09 Hudeček a voliči Václava Musílka a komunistů?” ptá se Roman Petrus, zastupitel Prahy 8 a hl. m. Prahy za ČSSD.

“Opozice složená z ANO, zelených a sociálních demokratů dlouhodobě tlačí na koalici, aby Prahu 8 vyčistili od společenské nemoci jménem hazard. Můžeme se jen zamýšlet nad tím, jestli se skutečně ze strany koalice jedná o ‘podporu svobodného podnikání’, nebo jestli i zde stojí v pozadí finanční zájmy členů rady. Stávající koalice navíc chce utratit 1,5 milionu korun za další referendum, místo aby se s iniciátory petice za referendum dohodla, že nulovou toleranci schválí rovnou zastupitelstvo,” konstatuje poslanec a člen Zastupitelstva MČ Praha 8 Matěj Fichtner.

(Tisková zpráva zastupitelů Strany zelených, České strany sociálně demokratické a hnutí ANO v Praze 8 ze dne 18. 6. 2014)